NAY TECHBOX ROKA 2022

POZNÁME NAJLEPŠIE PRODUKTY, OPERÁTORA A BANKOVÚ APLIKÁCIU ROKA 2022

64 387 Slovákov rozhodlo o najlepších z najlepších v ankete NAY TECHBOX roka 2022. V poradí už 12-ty ročník ankety odhaľuje víťazov, kde sa väčšine podarilo obhájiť svoje prvenstvá.

Online anketa NAY TECHBOX roka 2022 ukončila možnosť hlasovania, už v 12. ročníku, presne o polnoci 15. januára 2023. Takmer dva mesiace mal možnosť každý Slovák hlasovať za 36 top produktov, 6 top operátorov a 6 top bankových aplikácií nominovaných v ôsmich kategóriách ankety.

Ročník 2022 bol opäť rekordný. O víťazoch ankety NAY TECHBOX roka 2022 v kategóriách NAY TECHBOX FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, SMART HOME, INOVÁCIA, BANKOVÁ APLIKÁCIA A OPERÁTOR totiž rozhodlo až 64 387 hlasujúcich. Takto bol počet hlasujúcich z minulého roka prekonaný o takmer 51 %. Všetkým hlasujúcim ďakujeme!

Aj tento rok platilo pravidlo, že hlasujúci nemuseli odovzdať svoj hlas favoritom vo všetkých kategóriách. Stačilo hlasovať minimálne v jednej z 8 kategórií ankety, jednoducho v takej resp. takých, kde sa hlasujúci vyznajú. Najväčší počet hlasujúcich pripadol na kategóriu NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA, kde bolo spracovaných až 55 491 platných hlasov. Naopak, najmenej hlasujúcich rozhodovalo o víťazoch ankety v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT (41 860 platných hlasov).

Víťazom kategórie NAY TECHBOX FOTOAPARÁT a držiteľom ocenenia NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2022 sa stáva Canon EOS R6 Mark II so ziskom až 39,39 % všetkých hlasov. Canon sa tak s novým modelom bezzrkadlového fotoaparátu opäť vrátil na výslnie ankety, a to s výrazným náskokom pred druhým modelom Sony A7R V. Fotoaparát Sony si získal celkovo 25,16 % hlasov. Súboj o tretie miesto bol veľmi tesný, no na stupienok víťazov sa zaradil Panasonic Lumix DC-GH6 vďaka 10,25 % všetkých hlasov v kategórii.

Kategória televízorov ukazuje jednoznačnú dominanciu výrobcu Samsung, ktorý si drží prvú priečku už do vzniku ankety. Obsadzuje ju tak už po 12-krát, pričom titul NAY TECHBOX TV ROKA 2022 získava s modelom Samsung Neo QLED 8K TV QN900B (2022) a to vďaka 44,23 % všetkých hlasov. Ani poradie na druhej a tretej priečke sa v porovnaní s ročníkom 2021 nemení, a tak druhé miesto získava model LG OLED evo G2 (21,38 % hlasov) a tretia priečka opäť patrí modelu Sony BRAVIA MASTER Series Z9K 8K (11,20 % hlasov).

Kategóriu s True Wireless Bluetooth slúchadlami vyhrávajú slúchadlá Apple AirPods Pro 2022. Apple tak vo svojej kategórii opäť nedal šancu ostatným, kedy so ziskom 41,90 % všetkých hlasov v kategórii získava ocenenie NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2022. Slúchadlám JBL Live PRO2 TWS tak ušiel pomerne výrazne, pričom tie oslovili až 26,41 % hlasujúcich. Tretiu priečku obsadili nové slúchadlá Xiaomi Buds 3T Pro, ktoré ukazujú záujem používateľov o výhody ekosystému jedného výrobcu. Získali 11,59 % všetkých hlasov vo svojej kategórii.

Apple kraľuje aj smartfónom. So svojím najnovším modelom roka 2022 – Apple iPhone 14 Pro Max suverénne zvíťazilv kategórii NAY TECHBOX SMARTFÓN roka 2022. Získal pritom viac ako dvojnásobok hlasov (47,56 %) v porovnaní s druhou priečkou. Tu opäť vidíme zástupcu stále viac obľúbenej kategórie smartfónov so skladacím displejom, konkrétne Samsung Galaxy Z Fold4, ktorý získal 23,18 % hlasov. Ani v tomto prípade na stupienku víťazov nevidíme zmeny vo výrobcoch, tretie miesto totiž vďaka 14,49 % hlasov opäť patrí vlajkovej lodi Xiaomi 12T Pro.

Kategória NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2022 je snáď najväčším prekvapením v porovnaní s minulým ročníkom. Nielenže tu hlasovalo najviac Slovákov, no po minuloročnom tesnom víťazstve tu máme tentokrát jednoznačného víťaza, a to aplikáciu VÚB Mobil Banking. Aplikácia získala až 55,09 % hlasov vo svojej kategórii, čo je celkovo i najviac platných hlasov v ankete – presne 30 568! Aplikácia Tatra banka sa tak so ziskom 22,12 % hlasov umiestnila na 2. priečke. Do TOP 3 opäť patrí aj banková aplikácia George Slovensko od Slovenskej Sporiteľne, za ktorú tento ročník hlasovalo 9,37 % Slovákov.

Kategória NAY TECHBOX OPERÁTOR zostáva bez zmien v prvej trojke. Opäť, tak ako pred rokom, s výrazným náskokom zvíťazil operátor Telekom. Nielenže obhájil titul z minulého roka a získal ocenenie NAY TECHBOX OPERÁTOR roka 2022, ale na 1. priečke vo svojej kategórii je už tretí rok po sebe, pričom operátor získal 39,88 % hlasov. Druhé miesto medzi operátormi obhájil Orange so štvrtinou všetkých hlasov (25,61 %) a TOP 3 uzatvára operátor O2, ktorý v aktuálnom ročníku získal 19,83 % hlasov vo svojej kategórii.

Už druhý rok po sebe nám Slováci pomáhajú nájsť aj víťaza kategórie NAY TECHBOX SMART HOME. Ročník 2022 ovládol najnovší inteligentný robotický vysávač s mopom iRobot Roomba Combo j7+ so ziskom až 48,07 % všetkých hlasov. Slováci očividine milujú smart gadgety pre čistú domácnosť, na druhé miesto si totiž vybrali tyčový vysávač s možnsťou mopovania Xiaomi Truclean W10, ktorý zaujal 16,81 % hlasujúcich v kategórii SMART HOME. Tretím je inteligentný reproduktor Amazon Echo Dot (4. gen), vďaka zisku 13,28 % hlasov.

Kategória NAY TECHBOX INOVÁCIA je ukážkou technologických trendov a prezrádza, že skladacie zariadenia sú skutočne obľúbené. Víťazom a hrdým majiteľom ocenenia NAY TECHBOX INOVÁCIA ROKA 2022 je totiž skladací notebook ASUS ZenBook 17 Fold OLED, ktorý zaujal až 39,73% hlasujúcich vo svojej kategórii. Samsung zabodoval so svojím netradičným projektorom Samsung The Freestyle, za ktorý hlasovalo 17,43 % hlasujúcich. Značka DJI s kompaktným dronom Avata sa teší z 3. priečky, vďaka zisku 15,09 % všetkých hlasov vo svojej kategórii.

VÝHERCOVIA HODNOTNÝCH CIEN A PARTNERI

Veľký vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj zaujímavé vecné výhry vo veľkom záverečnom žrebovaní ankety NAY TECHBOX roka 2022, ktoré do ankety venovali partneri. Najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 8 GPS 41 mm od Tatra banky získava Zuzana M. z Podkoníc. Unikátny robotický vysávač, ktorý dokonale kombinuje výhody vysávača a mopu iRobot Roomba Combo j7+ od Certus Mercatus s.r.o., výhradného distribútora a dovozcu značky iRobot v SR, vyhráva Andrej Š. z obce Kostoľany pod Tribečom. Z mimoriadne praktického inteligentného pomocníka Mi Bezdrôtovej vŕtačky 12V od Xiaomi sa poteší Martina O. z Belej nad Cirochou.

Z trojice špeciálnych retro krabíc s legendárnym antivírusom NOD32 od spoločnosti ESET sa poteší Adriana S. z Humenného, Natália B. z Považskej Bystrice a Anna B. z Nitry. Zo špičkového televízora Hisense 55U7HQ od spoločnosti Hisense sa poteší Branislav N. z obce Pečeňany. Úplne novú tlačiareň Canon SELPHY CP1500 od spoločnosti Canon vyhráva Katarína P. z Košíc. Zo smartfónu HONOR Magic4 Lite, ktorý do ankety venoval partner VÚB banka sa poteší Michal D. z Liptovského Mikuláša. A z Bluetooth slúchadiel Philips TAA4216 od spoločnosti TP Vision sa poteší Dušan M. z Košíc. Gratulujeme.

Zároveň ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2022 za ich podporu, a to najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESET, Canon, Philips, Xiaomi, iRobot, Hisense a VÚB banka.

GENERÁLNY PARTNER

PARTNERI

O ankete NAY TECHBOX roka

Anketa NAY TECHBOX roka 2022 je dvanástym ročníkom čitateľskej ankety, ktorej cieľom je oceniť najlepšie produkty, operátorov a bankové aplikácie daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov obľúbeného technologického portálu s dennou dávkou TECH noviniek TECHBOX.sk a najväčšieho predajcu spotrebnej elektroniky na Slovensku NAY (www.nay.sk). Výber je zúžený na šesticu nominácií v každej kategórii, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov vydavateľstva TECHBOX. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť TECHBOX, s.r.o., ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2005.

Ďalšie informácie a kontakt:

Roman Calík, CEO TECHBOX
tel.: +421 905 801 568 | e-mail: roman.calik@techbox.sk
www.NAYTECHBOXroka.sk