NAY TECHBOX ROKA 2019

TOTO SÚ NAJLEPŠIE PRODUKTY, OPERÁTOR A BANKOVÁ APLIKÁCIA ROKA 2019

9. ročník unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka 2019 pozná svojich víťazov. Viac ako 16 tisíc Slovákov, a to najmä čitateľov časopisu TECHBOX, portálu TECHBOX.sk a návštevníkov NAY.sk rozhodlo o najlepších v ankete NAY TECHBOX roka 2019 v 8 kategóriách.

Anketa NAY TECHBOX roka 2019 odštartovala ešte v minulom roku, presne 20. novembra 2019, pričom hlasovanie bolo uzavreté 10. januára 2020 o polnoci. Každý Slovák mal možnosť hlasovať za 36 top produktov, 6 top operátorov a 6 top bankových aplikácií nominovaných v ôsmich kategóriách ankety.

O víťazoch ankety NAY TECHBOX roka 2019 v kategóriách NAY TECHBOX FOTOAPARÁT, TV, NOTEBOOK, INOVÁCIA, BANKOVÁ APLIKÁCIA, OPERÁTOR, SLÚCHADLÁ A SMARTFÓN rozhodlo po prísnom vytriedení všetkých prijatých hlasov celkovo až 16 525 hlasujúcich. Čitatelia pritom hlasovali len v oblastiach, v ktorých sa dobre vyznajú. Najväčší počet hlasujúcich dalo svoj hlas v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA (14 710 platných hlasov), naopak najmenej hlasujúcich rozhodovalo o víťazoch ankety v kategórii FOTOAPARÁT (13 447 platných hlasov).

Víťazom kategórie NAY TECHBOX FOTOAPARÁT a držiteľom ocenenia NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2019 sa stal Canon EOS 90D. Canon tak obhájil víťazstvo z predchádzajúceho ročníka. Na druhú priečku sa prebojoval fotoaparát Sony a9 II, ktorý získal až štvrtinu všetkých hlasov. Na treťom mieste sa umiestnil fotoaparát Nikon Z 50.

Kategóriu televízorov opäť ovládol výrobca Samsung. Ocenenie NAY TECHBOX TV roka 2019 získava Samsung Séria Q950R (2019). Získal celkom 46,37 % hlasov vo svojej kategórii, patrí mu preto i prvenstvo v počte hlasov, kde získal najviac hlasov zo všetkých nominácií v ankete (6 339 hlasov). Druhé miesto si obhájila nová generácia televízora LG OLED W9 a na tretiu priečku sa prebojoval model Philips OLED+984.

Ani na prvej priečke v kategórii NAY TECHBOX NOTEBOOK roka 2019 nenastali zmeny, víťazom je totiž Apple MacBook Air mid 2019 s takmer tretinou všetkých hlasov vo svojej kategórii. Notebook ASUS ZenBook Pro Duo s dvojicou displejov zaujal natoľko, že ho čitatelia posunuli na druhú priečku a stálica na stupni víťazov, spoločnosť Lenovo, obsadila tretiu priečku vďaka modelu Lenovo Yoga S940.

Kategória NAY TECHBOX INOVÁCIA je zaujímavá tým, že každý rok odzrkadľuje trendy na trhu v oblasti nových technológii a gadgetov. Rozkladací displej verejnosť prijala pozitívne, o čom svedčí prvá priečka pre model Huawei Mate X, ktorý si odnáša ocenenie NAY TECHBOX INOVÁCIA roka 2019. Drony sú stále obľúbené, aspoň podľa hodnotení čitateľov TECHBOX a návštevníkov NAY.sk, druhé miesto totiž obsadil cenovo dostupný miniatúrny dron DJI Mavic Mini. Pódiové umiestnenie patrí aj nadupanému hráčskemu notebooku ASUS ROG Mothership, ktorý získal 3. miesto.

Bankové aplikácie už používa množstvo ľudí a k svojím financiám pristupujeme z displejov našich smartfónov radi. Ako inak si vysvetliť veľkú obľúbenosť kategórie NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA, v ktorej máme najväčšieho skokana ankety. Víťazný titul a ocenenie NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2019 získava banková aplikácia VÚB Mobil Banking. Aplikácii Tatra banka patrí v ročníku 2019 umiestnenie na 2. priečke, pričom do TOP 3 patrí aj banková aplikácia George Slovensko od Slovenskej Sporiteľne.

Kategória NAY TECHBOX OPERÁTOR opäť ako jediná zostala bez medziročných zmien na najvyšších priečkach. Ocenenie NAY TECHBOX OPERÁTOR roka 2019 znova získava operátor O2 s celkovým ziskom 27,57 % hlasov. O2 si prvú pozíciu drží už od vzniku ankety v roku 2011. Druhé miesto opäť patrí operátorovi Telekom a na treťom mieste sa v kategórii OPERÁTOR umiestnil Orange.

Kategóriu NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ s výrazným náskokom vyhrali slúchadlá JBL LIVE 650BTNC, a tak im právom patrí ocenenie NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2019. Druhú priečku obsadili slúchadlá BOSE Headphones 700 a do prvej trojky sa dostali aj nové slúchadlá AKG N700NC, ktoré sú súčasťou portfólia značky Samsung.

V kategórii NAY TECHBOX SMARTFÓN sa to v roku 2019 poriadne premiešalo. Najlepším smartfónom je podľa čitateľov TECHBOX a návštevníkov NAY.sk práve Apple iPhone 11 Pro Max, ktorý získava ocenenie NAY TECHBOX SMARTFÓN roka 2019. Darilo sa aj značke Samsung, ktorej model Galaxy Note10+ získava druhé miesto v kategórii, a tak minuloročný víťaz v novej generácii - Huawei Mate 30 Pro získava tretie miesto.

VÝHERCOVIA HODNOTNÝCH CIEN A PARTNERI

Veľký vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj možné zaujímavé vecné výhry, v celkovej cene takmer 1 400 €, vo veľkom záverečnom žrebovaní ankety NAY TECHBOX roka 2019, ktoré do ankety venovali partneri. Špičkové inteligentné hodinky Apple Watch Series 5 40 mm od Tatra banky získava Frederika K. z Banskej Bystrice, vynikajúci smartfón Samsung Galaxy A40 od VÚB banky získava Vladimír M. zo Žiliny, najnovší Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 od JBL získava Alena H. Zo Šoporne, atraktívny smartfón Xiaomi Redmi 8 32 GB s licenciou ESET Mobile Security od spoločností ESET a Xiaomi získava Antónia F. z Kolárova a skvelý notebook ASUS VivoBook 15 X543 od spoločnosti ASUS získava Ondrej Ch. z Bratislavy. Všetkým výhercom srdečne gratulujeme.

Zároveň ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2019 za ich podporu, a to konkrétne spoločnosti NAY, a.s., ktorá je generálnym partnerom ankety, ďalej spoločnostiam ASUS Computer s.r.o., ESET, spol. s r.o., Tatra banka, a.s., VÚB, a.s., Canon Slovakia, s.r.o., Poštová banka, a.s., Mystical a.s. a DSI Slovakia, s r.o.

GENERÁLNY PARTNER

PARTNERI

O ankete NAY TECHBOX roka

Anketa NAY TECHBOX roka 2019 je deviatym ročníkom čitateľskej ankety, ktorá vyhodnocuje top produkty, operátorov a bankové aplikácie v ôsmich kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty, operátorov a bankové aplikácie daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov lifestylovo-technologického časopisu TECHBOX, úspešného online portálu TECHBOX.sk fungujúcom na doméne techbox.dennikn.sk a návštevníkov www.nay.sk. Výber je zúžený na šesticu nominácií v každej kategórii, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov vydavateľstva TECHBOX, s.r.o.. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť TECHBOX, s.r.o., ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2005.

Ďalšie informácie a kontakt:

Roman Calík, CEO TECHBOX
tel.: +421 905 801 568 | e-mail: roman.calik@techbox.sk
www.NAYTECHBOXroka.sk