TECHBOX ROKA 2013

SLOVÁCI ROZHODLI V ANKETE TECHBOX ROKA 2013 O NAJLEPŠÍCH Z NAJLEPŠÍCH

Už tretí ročník veľkej čitateľskej ankety TECHBOX roka pozná víťazov. Viac ako 7 tisíc Slovákov, najmä čitateľov časopisu TECHBOX, PDF magazínu TECHBOX Android Špeciál či portálu TECHBOX.sk, rozhodlo o tom, kto získa titul TECHBOX roka 2013 v 7 kategóriách. Výsledky prekvapili nielen organizátorov. Dominoval juhokórejský Samsung.

Tlačová správa TECHBOX roka 2013 na stiahnutie…

V poradí už tretí ročník čitateľskej ankety TECHBOX roka sa niesol v duchu noviniek. Pribudla i nová kategória TECHBOX INOVÁCIA roka 2013, a tak hlasujúci mali možnosť vyberať až z 36 top produktov a 6 operátorov v siedmych kategóriách ankety TECHBOX roka 2013. V každej kategórii ankety redaktori časopisov TECHBOX, TECHBOX Android Špeciál a portálu TECHBOX.sk vybrali 6 najlepších zástupcov roku 2013, aby mali hlasujúci jednoduchšiu voľbu a nemuseli prezerať množstvo produktov, ktoré uzreli svetlo sveta v minulom roku.

Súťažná anketa prebiehala od 21. novembra 2013 až do polovice januára 2014. Presne o polnoci 15.1.2014 sa hlasovanie zastavilo a po vytriedení neplatných hlasov o víťazoch ankety rozhodlo 7 224 hlasujúcich! Práve toľko Slovákov rozhodlo o tom, že v siedmych kategóriách - FOTOAPARÁT, TV, NOTEBOOK, INOVÁCIA, TABLET, SMARTFÓN a OPERÁTOR – poznáme najlepšie produkty a operátora roka 2013.

V kategórii FOTOAPARÁT si aj v roku 2013 udržal prvenstvo Nikon so svojim novým modelom Nikon D5300, ktorý tvorí výbornú ponuku v pomere cena a výkon. Podobne ako v minulom ročníku, aj teraz sa len tesne za ním umiestnil Canon s modelom EOS 70D, tretí skončil prekvapivo Samsung NX300.

Kategóriu TV ovládli Ultra HD televízory s obrovskými uhlopriečkami. S prehľadom sa víťazom TECHBOX TV ROKA 2013 stal model Samsung S9, až 85-palcový Ultra HD televízor s nezvyčajným dizajnom. Druhé miesto patrí Ultra HD krajanovi od LG s označením 65LA970V a na treťom mieste sa umiestnila minuloročná 65-palcová Ultra HD novinka Panasonic Viera TX-L65WT600.

Kategóriu NOTEBOOK sa prvýkrát podarilo vyhrať inému modelu, ako od amerického Apple. TECHBOX NOTEBOOK roka 2013 sa stal Lenovo IdeaPad Yoga 2 so špičkovým displejom a unikátnou konvertibilnou konštrukciou. So stratou niekoľkých percent za ním skončil Apple MacBook Pro 13” RETINA a stupne víťazov uzatvára ASUS Zenbook UX301 s rovnako jemným displejom.

V novej kategórii TECHBOX INOVÁCIA roka 2013 si prvé miesto s celkovým počtom až 41,03% všetkých hlasov jednoznačne vyslúžili smart hodinky Samsung GALAXY Gear. Mimoriadny úspech zaznamenala aj služba VIAMO, ktorá sa umiestnila na druhom mieste. Tretí skončil zakrivený smartfón LG G Flex.

Samsung zosadil z trónu Apple aj v kategórii TECHBOX TABLET roka 2013 so svojim modelom Samsung GALAXY Note 10.1 (edícia 2014) už druhý rok po sebe. Unikátne pero S Pen a jeho možnosti pravdepodobne Slováci milujú. Druhé miesto patrí malému Apple iPad mini Retina, tretie atraktívnemu odolnému tabletu Sony Xperia Tablet Z.

V kategórii TECHBOX SMARTFÓN ROKA 2013 s poriadnym náskokom vyhral Samsung GALAXY S4, nová vlajková loď výrobcu teda opäť zaujala. Veľmi tesné boli výsledky na druhom a treťom mieste, kde Apple iPhone 5S predbehol špičkový smartfón Sony Xperia Z1 len o 0,81% hlasov.

Kategóriu TECHBOX OPERÁTOR roka 2013 opäť ovládol operátor O2, ktorý získal celkovo najväčší počet hlasov nielen vo svojej kategórii, ale i v rámci celej ankety. Až 49,56% všetkých hlasujúcich rozhodlo o jeho prvenstve. Druhým najobľúbenejším operátorom je podľa výsledkov ankety Orange a tretím Telekom.

VÝHERCA SMARTFÓNU A HODINIEK GALAXY“

O rozruch a výrazné zvýšenie počtu hlasujúcich sa určite postarala možná výhra pre jedného z hlasujúcich – špičkový Samsung GALAXY Note 3 s hodinkami Samsung GALAXY Gear od exkluzívneho partnera zlosovateľnej ankety Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. Z výhry sa bude tešiť Marcel Cagan z Bratislavy, ktorého zo všetkých hlasujúcich vylosovala Mariana Trstíková, PR manažérka spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

O ankete TECHBOX roka

Anketa TECHBOX roka 2013 je tretím ročníkom čitateľskej ankety o top produkty a operátora roka 2013 v siedmych kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov lifestylovo-technologických časopisov TECHBOX, TECHBOX Android Špeciál a portálu TECHBOX.sk. Výber je zúžený na šesticu produktov, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov TECHBOX-u, tak časopisov, ako i portálu. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť BCmobil.sk, s.r.o., ktorá je na slovenskom trhu známa už od roku 2005 ako vydavateľ časopisov BCMOBIL & TECHBOX a NAVIBOX, pričom v roku 2011 sa oba časopisy transformovali do jediného moderného časopisu s názvom TECHBOX. V prvom ročníku ankety TECHBOX roka 2011 hlasovalo celkovo 5 087 ľudí, v druhom ročníku to bolo 5 409 ľudí, ktorí rozhodli, že v kategórii FOTOAPARÁT zvíťazil Nikon D5200, v kategórii TV - Samsung ES9000, v kategórii NOTEBOOK - Apple MacBook Pro, v kategórii TABLET – Samsung GALAXY Note 10.1, v kategórii SMARTFÓN - Samsung GALAXY SIII a v kategórii OPERÁTOR – O2. V treťom aktuálnom ročníku hlasovalo už 7 224 ľudí.

Ďalšie informácie a kontakt:

Števo Porubský
zástupca šéfredaktora časopisu TECHBOX a šéfredaktor portálu TECHBOX.sk
tel.: +421 904 354 134, e-mail: stevo.porubsky@techbox.sk
www.TECHBOXroka.sk