TECHBOX ROKA 2011

SLOVÁCI V ANKETE TECHBOX ROKA 2011 ROZHODLI O NAJLEPŠÍCH Z NAJLEPŠÍCH

Veľká čitateľská anketa TECHBOX roka, ktorá nadväzuje na už známu anketu Mobilný operátor roka, pozná svojich víťazov. Slováci hlasovali v šiestich kategóriách a vyberali to najlepšie z nominovaných produktov a slovenských operátorov. Víťazstvá boli tesné, ale i výrazné. Pozrite sa, ako sa produkty či operátori doslova „pobili“ o prvenstvá.

Tlačová správa TECHBOX roka 2011 na stiahnutie…

Celoslovenská anketa TECHBOX roka nadväzuje na úspešné ročníky známej ankety Mobilný operátor roka. V nej hlasujúci vyberali najlepšieho mobilného operátora, najmä podľa svojich vlastných skúseností, preferencií či jednoducho sympatií. V roku 2011 však hlasujúci rozhodovali nielen v kategórii OPERÁTOR, ale svoje sympatie vyjadrili aj produktom v kategóriách NOTEBOOK, FOTOAPARÁT, TV, TABLET či SMARTFÓN. O tých najlepších z najlepších rozhodlo až 5 087 respondentov, ktorí odovzdali vo všetkých kategóriách spoločne 29 790 hlasov! V každej súťažnej kategórii vybrali redaktori časopisu TECHBOX a portálu TECHBOX.sk celkovo 6 najlepších zástupcov na trhu, ktorí sa objavili v priebehu minulého roka na slovenskom trhu.

Hlasujúci Slováci rozhodli, že v kategórii FOTOAPARÁT zvíťazila zrkadlovka Canon EOS 60D.


V kategórii televízor si titul TECHBOX TV roka 2011 odniesol 3D Smart TV Samsung série LED D8000 (UE60D8000YS), ktorý mal pred konkurenčným televízorom od výrobcu Panasonic náskok viac ako 33% hlasov.


Apple MacBook Air po svojich inováciách s prehľadom získal titul TECHBOX NOTEBOOK roka 2011.


Víťazstvo Apple iPad 2 v kategórii TABLET bolo veľmi tesné. Prvenstvo tak konkurenčnému tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 ušlo len o štyri desiatky hlasov.


Samsung Galaxy S II si získal srdcia hlasujúcich natoľko, že sa stal vo významnej kategórii SMARTFÓN najlepším a predbehol aj svetovú ikonu Apple iPhone 4S.


Najväčším prekvapením je však priam neuveriteľné víťazstvo operátora O2, ktorý v kategórii TECHBOX OPERÁTOR roka 2011 získal až 61% všetkých hlasov! Ak by sme počítali i predchádzajúce víťazstvá ešte samostatnej ankety Mobilný operátor roka 2009 a 2010, O2 zvíťazil už tretí rok za sebou.

HLASUJÚCI

Počet hlasujúcich, najmä čitateľov časopisu TECHBOX a portálu TECHBOX.sk, presiahol hranicu 5 500. Regulárnych hlasujúcich však po vytriedení duplicít a hlasov v rozpore s pravidlami súťažnej ankety zostalo 5 087. Z tohto počtu bolo až 74% hlasujúcich vo veku od 21 do 45 rokov, teda ľudí, u ktorých sa predpokladá, že produkty či služby z daných kategórií využívajú najintenzívnejšie.

Najväčší počet hlasujúcich bol z Bratislavského kraja (16%), no prvú trojku doplnili kraje Prešovský (15%) a Košický (14%). Najmenej, len 8%, tvorili hlasujúci z Trnavského kraja.

VÝHERCA „SMARTFÓNO-TABLETU“

Určite veľkým lákadlom pre všetkých hlasujúcich bola hlavná výhra v ankete TECHBOX roka 2011. Výherca sa totiž môže tešiť z unikátneho špičkového zariadenia Samsung Galaxy Note, priamo z rúk šéfredaktora časopisu TECHBOX – Romana Calíka. Cenu do súťažnej ankety venovala spoločnosť Samsung Electronics a výhercu Petra Drimáka z Prešovského kraja redakcia vybrala losovaním pomocou generátora náhodných čísel Random.org. Gratulujeme!

O ankete TECHBOX roka

Anketa TECHBOX roka 2011 je prvým ročníkom čitateľskej ankety o operátora a top produkty roka 2011 v šiestich kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov lifestylovo-technologického časopisu TECHBOX a portálu TECHBOX.sk. Výber je zúžený na šesticu produktov, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov TECHBOX-u, tak časopisu, ako i portálu. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť BCmobil.sk, s.r.o., ktorá je na slovenskom trhu známa už od roku 2005 ako vydavateľ časopisov BCMOBIL & TECHBOX a NAVIBOX, pričom v roku 2011 sa oba časopisy transformovali do jediného časopisu s názvom TECHBOX. Anketa TECHBOX roka je zároveň rozšírením pôvodnej ankety Mobilný operátor roka, ktorá päť rokov oceňovala najlepšieho mobilného operátora roka. V poslednom ročníku ankety Mobilný operátor roka 2010 hlasovalo celkovo 4 310 ľudí, ktorí odovzdali 13 946 platných hlasov. Víťazom ankety Mobilný operátor roka 2010 sa stal operátor O2 (predtým Telefónica O2 Slovakia), ktorý zvíťazil aj v roku 2009. Predtým získal prvenstvo Telekom (v tom čase pod značkou T-Mobile) a dvakrát operátor Orange.