NAY TECHBOX ROKA 2017

17-TISÍC SLOVÁKOV ROZHODLO O VÍŤAZOCH V ANKETE TECHBOX ROKA 2017

V poradí už 7. ročník veľkej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka 2017 pozná svojich víťazov. Presne priam symbolických 17 007 Slovákov, a to najmä čitateľov časopisu TECHBOX, portálu TECHBOX.sk a návštevníkov www.nay.sk rozhodlo o tom, kto získal titul NAY TECHBOX roka 2017 v 8 kategóriách.

Tlačová správa TECHBOX roka 2017 na stiahnutie…

V siedmom ročníku ankety NAY TECHBOX roka 2017 mali hlasujúci opäť možnosť vyberať až z 36 top produktov, 6 operátorov a 6 bankových aplikácií v ôsmich kategóriách ankety. V každej kategórii redaktori časopisu TECHBOX a úspešného on-line portálu TECHBOX.sk vybrali 6 najlepších zástupcov, aby mali hlasujúci jednoduchšiu voľbu. Súťažná anketa prebiehala od 22. novembra 2017 až do 10. januára 2018.

O víťazoch ankety NAY TECHBOX roka 2017 v kategóriách FOTOAPARÁT, TV, NOTEBOOK, INOVÁCIA, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, OPERÁTOR a BANKOVÁ APLIKÁCIA rozhodlo celkovo až 17 007 hlasujúcich, čo je medziročný nárast o takmer 6 %. V ročníku 2017 však bolo možné hlasovať len v kategóriách, ktorým účastníci ankety rozumeli. Najväčší počet hlasujúcich dalo svoj hlas v kategórii SMARTFÓN, naopak najmenej hlasujúcich rozhodovalo o víťazoch ankety v kategórii SLÚCHADLÁ (15 962 hlasujúcich).

V kategórii TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2017 opäť zvíťazil Nikon s modelom Nikon D850. Je to už šieste víťazstvo výrobcu za sebou. Veľmi tesne, na druhé miesto hlasujúci ankety NAY TECHBOX roka 2017 umiestnili v kategórii FOTOAPARÁT model Canon EOS 77D. Tretiu priečku si na svoj účet pripísal výrobca Sony s modelom Sony a9.

Kategóriu televízorov, naďalej od vzniku ankety, neohroziteľne ovláda výrobca Samsung. Model Samsung QLED Série Q8 sa páčil až 44 % hlasujúcim, a tak získava titul TECHBOX TV roka 2017. Druhú priečku obsadil inovatívny televízor LG Signature OLED65W7V a na tretej skončila novinka Philips OLED 9 Series.

Kategória TECHBOX NOTEBOOK roka 2017 taktiež znamená pre spoločnosť Lenovo obhájenie víťazstva z predchádzajúceho roka. Tentokrát sa na prvom mieste umiestnil model Lenovo YOGA 920, a to s výraznejším odstupom od ďalších nominovaných modelov v kategórii. Hlasujúci rozhodli, že na druhom mieste sa umiestnil Dell XPS 13 2-in-1 s celkovým počtom 20,99 % platných hlasov a tretí skončil notebook ASUS ZenBook Flip 15 so ziskom 15,31 % hlasov.

Výsledky kategórie INOVÁCIA každoročne ovládne iný druh produktov, čo svedčí o meniacich sa preferenciách hlasujúcich. Príjemným prekvapením je, že prvú priečku v kategórii TECHBOX INOVÁCIA roka 2017 získal projekt Slovákov, a to herný dron s názvom Drone n Base. Veľmi tesne porazil najnovšiu hernú konzolu Xbox One X. Na tretie miesto hlasujúci posunuli smartfón Sony Xperia XZ Premium so 4K displejom.

Absolútne nová kategória SLÚCHADLÁ, ktorá nahradila kategóriu TABLET, pozná tiež svojich víťazov. Hlasujúci rozhodli, že ocenenie TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2017 získavajú slúchadlá JBL EVEREST ELITE 750 NC. Tentokrát bol rozdiel medzi prvým a druhým miestom iba 0,28 % hlasov, pričom druhú priečku obsadili slúchadlá Bose QuietComfort C35 II. Sony s novinkou WH-1000XM2 získava v premiérovom ročníku kategórie tretie miesto.

V kategórii TECHBOX SMARTFÓN roka 2017 víťazstvo z minulého roka obhájil Samsung, a to s návratom legendárneho modelu Samsung Galaxy Note8. O prvenstve rozhodla až tretina hlasujúcich. Druhú priečku v kategórii SMARTFÓN obsadil Apple iPhone X a na tretiu účastníci ankety umiestnili novinku od výrobcu Huawei s označením Mate 10 Pro.

Kategóriu TECHBOX OPERÁTOR roka 2017 opäť ovládla trojica najväčších operátorov na našom trhu. Operátorovi O2 sa s celkovým ziskom 29,81 % zo všetkých hlasov podarilo obhájiť pozíciu číslo 1 v ankete. Na druhé miesto účastníci ankety posunuli operátora Telekom, a TOP 3 v kategórii OPERÁTOR uzatvára Orange.

V poradí už 3. ročník kategórie BANKOVÁ APLIKÁCIA už tiež pozná svojho víťaza. Titul TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2017 opäť s pomerne výrazným náskokom získava Aplikácia Tatra banka. Percentuálne si polepšila aj banková aplikácia VÚB Mobil Banking opäť na 2. mieste, pričom odstup od tretej aplikácie SmartBanking je viac ako 10% hlasov.

VÝHERCOVIA HODNOTNÝCH CIEN A PARTNERI

Veľký vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj možné zaujímavé vecné výhry vo veľkom záverečnom žrebovaní ankety NAY TECHBOX roka 2017, ktoré do ankety venovali partneri. Inteligentné hodinky Samsung Gear S3 Classic od Tatra banky získava Patrik Lamoš z Radošoviec. Fotoaparát Nikon 1 J5 kit od Nikonu získava Linda Luptáková z Banskej Štiavnice. Smartfón Motorola Moto G5S od VÚB Banky získava Nikola Kovalčíková z Bratislavy. Smartfón Xiaomi Redmi 4X od Xiaomi Mi Store získava Marek Suchoň z Trnavy. Výhercom gratulujeme.

Zároveň ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2017 za ich podporu, a to konkrétne spoločnosti NAY, a.s., ktorá je generálnym partnerom ankety, ďalej spoločnostiam ESET, spol. s r.o., IRDistribution, a.s., Nikon CEE GmbH, odštěpný závod, Tatra banka, a.s., Sygic, a. s. a VÚB, a.s..

GENERÁLNY PARTNER

PARTNERI

O ankete NAY TECHBOX roka

Anketa NAY TECHBOX roka 2017 je siedmym ročníkom čitateľskej ankety, ktorá vyhodnocuje top produkty, operátorov a bankové aplikácie v ôsmich kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty, operátorov a bankové aplikácie daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov lifestylovo-technologického časopisu TECHBOX, úspešného online portálu TECHBOX.sk fungujúcom na doméne techbox.dennikn.sk a návštevníkov www.nay.sk. Výber je zúžený na šesticu nominácií v každej kategórii, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov vydavateľstva TECHBOX, s.r.o..Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť TECHBOX, s.r.o., ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2005.

Ďalšie informácie a kontakt:

Roman Calík, šéfredaktor TECHBOX
tel.: +421 905 801 568 | e-mail: roman.calik@techbox.sk
www.NAYTECHBOXroka.sk