NAY TECHBOX ROKA 2021

POZNÁME NAJLEPŠIE PRODUKTY, OPERÁTORA A BANKOVÚ APLIKÁCIU ROKA 2021

V poradí už 11. ročník čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka 2021 pozná svojich víťazov. Rekordných, takmer 43-tisíc Slovákov rozhodlo o najlepších. Opäť triumfoval Apple.

Online anketa NAY TECHBOX roka 2021 uzavrela hlasovanie už 11. ročníka presne 16. januára 2022 o polnoci. Každý Slovák mal možnosť hlasovať za 36 top produktov, 6 top operátorov a 6 top bankových aplikácií nominovaných v ôsmich kategóriách ankety.

O víťazoch ankety NAY TECHBOX roka 2021 v kategóriách NAY TECHBOX FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, SMART HOME, INOVÁCIA, BANKOVÁ APLIKÁCIA A OPERÁTOR, rozhodlo rekordných až 42 717 hlasujúcich. Oproti poslednému ročníku ankety je to výrazný nárast hlasujúcich. Hlasovalo totiž o vyše 60 % viac hlasujúcich ako v predchádzajúcom ročníku. Ďakujeme!

Nikto však nemusel hlasovať v každej kategórii, svoje hlasy stačilo odovzdať len v kategóriách ankety, v ktorých sa každý dobre vyzná. Bolo na každom hlasujúcom, prečo dá svoj hlas nominovanému produktu (výrobcovi), operátorovi či bankovej aplikácii. Aj v tomto ročníku ankety najväčší počet hlasujúcich dalo svoj hlas v kategórii NAY TECHBOX OPERÁTOR (38 014 platných hlasov), naopak, najmenej hlasujúcich rozhodovalo o víťazoch ankety v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT (31 120 platných hlasov).

Víťazom kategórie NAY TECHBOX FOTOAPARÁT a držiteľom ocenenia NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2021 sa stáva Sony Alpha 1 so ziskom až 31,56 % všetkých hlasov. Sony s novinkou pomerne výrazne prebralo štafetu po dlhoročnom víťazovi ankety, značke Canon. Práve model Canon EOS R3 sa umiestnil na druhom mieste so ziskom 22,87 % hlasov. Tretie miesto získava model Nikon Z 9 vďaka 15,64 % hlasujúcim.

V kategórii televízorov Slováci stále preferujú výrobcu Samsung. Už po 11-krát, čiže od vzniku ankety, sa tak Samsung teší najvyššej priečke a získava ocenenie NAY TECHBOX TV roka 2021 s modelom Samsung Neo QLED 8K TV QN900A. Víťazí zaslúžene s takmer polovicou všetkých hlasov, t.j. 48,83 %. Druhé miesto získava televízor LG Z1 a na tretiu priečku sa prebojoval výrobca Sony s modelom Sony Bravia XR Master Series A90J.

Kategóriu NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ, v ktorej boli v roku 2021 nominované iba True Wireless Bluetooth slúchadlá, vyhrávajú slúchadlá Apple AirPods 3. Získavajú tak ocenenie NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2021. Slováci milujú aj značku JBL, slúchadlám JBL Live PRO+ dali takmer štvrtinu všetkých hlasov (23,14 %), no to im stačilo na druhú priečku. K TOP 3 najlepším patria aj slúchadlá Samsung Galaxy Buds2, tie ocenilo 16,82 % hlasujúcich.

Aj kategóriu NAY TECHBOX SMARTFÓN ovládol opäť Apple s modelom Apple iPhone 13 Pro Max. Vďaka výrazným 45,50 % hlasov sa stáva NAY TECHBOX SMARTFÓN roka 2021. Ani veľký úspech rozkladacích smartfónov na našom trhu nestačil modelu Samsung Galaxy Z Fold3 5G na víťazstvo, no s 24,66 % hlasov obsadzuje skvelú 2. priečku ankety. K trojici najlepších patrí aj Xiaomi 11T Pro, za ktorý hlasovalo 17,97 % zúčastnených Slovákov.

V kategórii NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2021 sa odohral najväčší súboj o prvenstvo, kde svoj titul obhájila aplikácia Tatra banka. Len s rozdielom 2,76 % (1 016 hlasujúcich vo svojej kategórii) skončila aplikácia VÚB Mobil Banking na 2. priečke. Oproti minulému roku si pritom aplikácia VÚB banky v počte hlasujúcich polepšila. Do TOP 3 stále patrí aj banková aplikácia George Slovensko od Slovenskej sporiteľne, za ktorú hlasovalo 18,98 % zúčastnených.

Ak ste zvedaví na kategóriu NAY TECHBOX OPERÁTOR, tak vedzte, že tu suverénne zvíťazil operátor Telekom, ktorý tak obhájil svoj titul z minulého roka. Vďaka zisku 55,62 % všetkých hlasov sa stáva zároveň pomysleným celkovým víťazom ankety. Hlasovalo zaň najviac Slovákov v ankete, celkovo až 21 142 (!) a právom tak získava titul NAY TECHBOX OPERÁTOR roka 2021. Druhé miesto získal operátor Orange a do TOP 3 patrí aj operátor O2, ktorý v minulosti dlhodobo kraľoval tejto kategórii ankety.

Novinkou ročníka 2021 bola kategória NAY TECHBOX SMART HOME. Tu opäť víťazil Apple so svojím inteligentným reproduktorom Apple HomePod mini, za ktorý hlasovalo 36,90 % zúčastnených. Druhú priečku ovládla Xiaomi Mi Smart teplovzdušná fritéza 3,5L, ktorá získala štvrtinu hlasov. Slováci by radi vo svojej domácnosti videli aj zariadenie Amazon Echo Show 15, ktoré pusunuli na 3. priečku kategórie.

Aj tento rok kategória NAY TECHBOX INOVÁCIA odzrkadľovala trendy na trhu v oblasti nových technológií a gadgetov. Tu vidieť, že iRobot je podľa Slovákov kráľom inovácií, tí rozhodli, že práve model iRobot Roomba j7+ získava titul NAY TECHBOX INOVÁCIA roka 2021, a to s takmer 40 % ziskom hlasov. Obľúbené sú stále aj elektrické kolobežky, za najnovší model Xiaomi Mi Electric Scooter 3 hlasovalo 26,68 % zúčastnených v danej kategórii a patrí mu právom skvelé 2. miesto. JBL taktiež ukázalo, že inovovať ikonický produkt sa oplatí, na tretiu priečku totiž Slováci posunuli novú generáciu Bluetooth reproduktora JBL Charge 5.

VÝHERCOVIA HODNOTNÝCH CIEN A PARTNERI

Veľký vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj možné zaujímavé vecné výhry vo veľkom záverečnom žrebovaní ankety NAY TECHBOX roka 2021, ktoré do ankety venovali partneri. Najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 7 45 mm od Tatra banky získava Lukáš Z. z Bratislavy. Unikátny robotický vysávač, ktorý obíde aj exkrementy vášho domáceho miláčika iRobot Roomba j7+ od PLAY Electronics, s. r. o., distribútora a dovozcu značky iRobot v SR, získava Nina K. z Pezinka. Z obrovského párty reproduktora s bezdrôtovým mikrofónom JBL PartyBox On-The-GO od DSI Slovakia s.r.o, distribútora značky JBL, sa poteší Rastislav S. z Beluje.

Pútavú novinku, smartfón Motorola moto g60 od Lenovo (Slovakia), získava Alica H. zo Žiaru nad Hronom. Novú generáciu smartfónu Xiaomi 11 Lite 5GNE, vrátane smart náramku s možnosťou platenia Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC od mi-store.sk, jediného oficiálneho obchodu značky Xiaomi na Slovensku, vyhráva Matej G. z Opoja. A napokon, zo štýlového smartfónu vo farbe Violet Samsung Galaxy A32 5G od partnera VÚB banka, sa poteší Sandra E. z Komárna. Gratulujeme.

Zároveň ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2021 za ich podporu, a to najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESET, Canon, JBL, Xiaomi (mi-store.sk), iRobot, Motorola a VÚB banka.

GENERÁLNY PARTNER

PARTNERI

O ankete NAY TECHBOX roka

Anketa NAY TECHBOX roka 2021 je jedenástym ročníkom čitateľskej ankety, ktorá vyhodnocuje top produkty, operátorov a bankové aplikácie v ôsmich kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty, operátorov a bankové aplikácie daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov obľúbeného technologického portálu s dennou dávkou TECH noviniek TECHBOX.sk a najväčšieho predajcu spotrebnej elektroniky na Slovensku NAY (www.nay.sk). Výber je zúžený na šesticu nominácií v každej kategórii, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov vydavateľstva TECHBOX. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť TECHBOX, s.r.o., ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2005.

Ďalšie informácie a kontakt:

Roman Calík, CEO TECHBOX
tel.: +421 905 801 568 | e-mail: roman.calik@techbox.sk
www.NAYTECHBOXroka.sk