TECHBOX ROKA 2014

VIAC AKO 10 000 SLOVÁKOV ROZHODLO O NAJLEPŠÍCH V ANKETE TECHBOX ROKA 2014

Štvrtý ročník veľkej čitateľskej ankety TECHBOX roka pozná svojich víťazov i porazených. Viac ako 10 tisíc Slovákov, a to najmä čitateľov časopisu TECHBOX, PDF magazínu TECHBOX Android Špeciál a portálu TECHBOX.sk rozhodlo o tom, kto získal titul TECHBOX roka 2014 v 7 kategóriách. Podobne, ako v minulých ročníkoch výsledky prekvapili takmer vo všetkých kategóriách. Samsung stratil dominanciu, posunul ju Sony a Lenovu.

Tlačová správa TECHBOX roka 2014 na stiahnutie…

Aj v štvrtom ročníku ankety TECHBOX roka mali hlasujúci možnosť vyberať až z 36 top produktov a 6 operátorov v siedmich kategóriách ankety TECHBOX roka 2014. V každej kategórii ankety redaktori časopisu TECHBOX, PDF magazínu TECHBOX Android Špeciál a on-line portálu TECHBOX.sk vybrali 6 najlepších zástupcov roka 2014, aby mali hlasujúci jednoduchšiu voľbu a nemuseli prezerať množstvo produktov, ktoré uzreli svetlo sveta počas roka 2014.

Súťažná anketa prebiehala od 20. novembra 2014 až do 7. januára 2015. Po polnočnom zastavení hlasovania a po vytriedení neplatných hlasov o víťazoch ankety rozhodlo až 10 708 hlasujúcich, čo je oproti minulému ročníku nárast o takmer 50%! Vyše 10-tisíc hlasujúcich tak rozhodlo, že v siedmich kategóriách - FOTOAPARÁT, TV, NOTEBOOK, INOVÁCIA, TABLET, SMARTFÓN a OPERÁTOR - poznáme najlepšie produkty a operátora roka 2014.

V kategórii TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2014 si aj napriek zaradeniu silných modelov konkurencie prvenstvo udržal Nikon, tentokrát s modelom Nikon D750. Už nie v tak tesnom závese za ním sa umiestnil Canon EOS 7D Mark II. Tretie miesto obsadil Sony A77 II. Televízorom taktiež stále dominuje jeden výrobca, a to Samsung.

Zakrivený Samsung radu HU8500 získal v kategórii TECHBOX TV roka 2014 až 35,90% platných hlasov, na druhom mieste skončil Panasonic VIERA AX900 a tretie miesto si vyslúžil opäť zakrivený televízor Sony BRAVIA S90.

Aj v kategórii TECHBOX NOTEBOOK roka 2014 si prvenstvo obhájil minuloročný víťaz. Lenovo IdeaPad YOGA 3 Pro získal presne o 10 percentuálnych bodov viac, ako jeho predchodca v minulom roku, a to celkových 36,66% zo všetkých hlasov. Apple MacBook Pro 13 Retina získal druhé miesto, ASUS Zenbook UX303LN zas tretie.

Najpestrejšiu kategóriu TECHBOX INOVÁCIA roka 2014 s prehľadom vyhral tablet s integrovaným projektorom Lenovo Yoga Tablet 2 Pro. Prekvapením je druhá priečka, ktorú získala outdoorová kamerka GoPro Hero4. Pre smart hodinky tento rok zostala bronzová priečka, ktorú obsadila novinka Samsung Gear S.

Jedno z najväčších prekvapení priniesla kategória TECHBOX TABLET roka 2014, v ktorej vodeodolný tablet Sony Xperia Z3 Tablet Compact zosadil z trónu Samsung. Dokonca aj Lenovo Yoga Tablet 2 predbehol Samsung GALAXY Tab S 10.5 o takmer 1,5% hlasov. Apple sa do prvej trojky prvýkrát v histórii ankety ani nedostal!

Najväčšie prekvapenie priniesla kategória TECHBOX SMARTFÓN roka 2014, v ktorej japonský Sony s modelom Sony Xperia Z3 o takmer 7% zvíťazil nad dlhoročne kraľujúcimi smartfónmi Samsung, ktoré v roku 2014 zastupovala vlajková loď Samsung GALAXY S5. Tretie miesto obsadil Apple iPhone 6.

V kategórii TECHBOX OPERÁTOR roka 2014 sa poradie v prvej trojke oproti minulým ročníkom nezmenilo. Suverénne víťazstvo opäť patrí operátorovi O2, ktorý získal tesne nad 42% hlasov. Z roka na rok však stúpa obľúbenosť operátora Orange, ktorý v roku 2014 poskočil na 25,2% hlasov. Telekom si s prehľadom udržal tretie miesto.

VÝHERCOVIA HODNOTNÝCH CIEN A PARTNERI

Nemalý vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj možné zaujímavé výhry vo veľkom zlosovaní. Po žrebovaní sú známi aj ich budúci majitelia. Smartfón Samsung GALAXY Note 4 od spoločnosti Samsung Electronics si odnáša Alena Púpalová z Malého Krtíša, tablet Sony Xperia Z3 Compact od spoločnosti Sony Mobile vyhráva Tomáš Kička z Košíc a smartfón Huawei Ascend P7 od spoločnosti Huawei Technologies získava Pavol Smolnický z Partizánskeho. Výhercom gratulujeme.

Zároveň ďakujeme partnerom súťažnej ankety TECHBOX roka 2014 za ich podporu, a to konkrétne spoločnostiam Huawei Technologies Co., Ltd., MasterCard Czech Republic and Slovakia, Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., Tatra banka, a.s., a Sony Mobile Communications Inc.

O ankete TECHBOX roka

Anketa TECHBOX roka 2014 je štvrtým ročníkom čitateľskej ankety, ktorá vyhodnocuje top produkty a operátora roka 2014 v siedmich kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov lifestylovo-technologického časopisu TECHBOX, PDF magazínu TECHBOX Android Špeciál a online portálu TECHBOX.sk. Výber je zúžený na šesticu produktov v každej kategórii, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov TECHBOX-u, tak časopisov, ako i portálu. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť BCmobil.sk, s.r.o., ktorá je na slovenskom trhu známa už od roku 2005 ako vydavateľ časopisov BCMOBIL & TECHBOX a NAVIBOX, pričom v roku 2011 sa oba časopisy transformovali do jediného moderného časopisu s názvom TECHBOX. V prvom ročníku ankety TECHBOX roka 2011 hlasovalo celkovo 5 087 ľudí, v druhom ročníku to bolo 5 409 ľudí, v treťom už 7 224 ľudí, ktorí rozhodli, že v kategórii FOTOAPARÁT zvíťazil Nikon D5300, v kategórii TV - Samsung S9, v kategórii NOTEBOOK – Lenovo IdeaPad Yoga 2, v kategórii INOVÁCIA – Samsung GALAXY Gear, v kategórii TABLET – Samsung GALAXY Note 10.1 (2014), v kategórii SMARTFÓN - Samsung GALAXY S4 a v kategórii OPERÁTOR – O2. V štvrtom aktuálnom ročníku hlasovalo až 10 708 ľudí.

Ďalšie informácie a kontakt:

Števo Porubský
zástupca šéfredaktora časopisu TECHBOX a šéfredaktor portálu TECHBOX.sk
tel.: +421 904 354 134, e-mail: stevo.porubsky@techbox.sk
www.TECHBOXroka.sk