TECHBOX ROKA 2012

TISÍCKY SLOVÁKOV V ANKETE TECHBOX ROKA 2012 ROZHODLI O NAJLEPŠÍCH Z NAJLEPŠÍCH

Druhý ročník veľkej čitateľskej ankety TECHBOX roka pozná víťazov i porazených. Tisícky Slovákov, najmä čitatelia časopisu TECHBOX a portálu TECHBOX.sk, rozhodli o tom, kto získa titul TECHBOX roka 2012 v kategóriách FOTOAPARÁT, TV, NOTEBOOK, TABLET, SMARTFÓN a OPERÁTOR. Najviac hlasujúcich zaujali novinky Samsung, tie zvíťazili až v troch kategóriách.

Tlačová správa TECHBOX roka 2012 na stiahnutie…

Druhý ročník čitateľskej ankety TECHBOX roka s magickými číslami šesť, ktorú organizuje lifestylovo-technologický časopis TECHBOX a portál TECHBOX.sk, prebiehal od 26. novembra 2012 až do 6. januára 2013. Počas týchto šiestich týždňov mohli hlasujúci odovzdávať svoje hlasy v šiestich kategóriách nielen top produktom roka 2012, ale i slovenským operátorom. Celkovo sa do zlosovateľnej ankety zapojilo 5 409 hlasujúcich, ktorí tak odovzdali spolu 32 454 hlasov. Medziročne počet hlasujúcich vzrástol o 6,3%. Až 65% hlasujúcich bolo vo veku od 21 do 45 rokov, teda ľudia, ktorí produkty výrobcov a služby operátorov i reálne používajú a kupujú.

V každej kategórii ankety redaktori časopisu TECHBOX a portálu TECHBOX.sk vybrali vopred 6 najlepších zástupcov roka 2012, aby mali hlasujúci jednoduchšiu voľbu a nemuseli prezerať množstvo produktov, ktoré uzreli svetlo sveta v minulom roku. Po sčítaní hlasov je tak rozhodnuté!

V kategórii FOTOAPARÁT nastal zaujímavý prevrat, po minuloročnom víťazstve zrkadlovky Canon si tentoraz prvenstvo u hlasujúcich vybojoval výborne vybavený Nikon D5200. Tesne za ním sa umiestnil Canon EOS 650D a tretie miesto získal štýlový retro fotoaparát Olympus OM-D E-M5.


V kategórii TV opäť svoju dominanciu na trhu potvrdil Samsung, pričom jeho obrovský 75-palcový model Samsung ES9000 (UE75ES9000S) si získal takmer polovicu hlasujúcich. Druhé miesto vybojoval televízor LG OLED TV, tretie získal IPS panel Panasonic TX-L60ET5.


NOTEBOOK kategórii opäť dominoval Apple, tentoraz s Apple MacBook Pro so špičkovým RETINA displejom. Poriadny boj, až do úplného konca ankety, zvádzali Lenovo ThinkPad X1 Carbon a ASUS ZENBOOK UX32VD, ktoré si druhé a tretie miesto podelili s rozdielom len pár hlasov!


Veľkým prekvapením je prvenstvo Samsung GALAXY Note 10.1 v kategórii TABLET, ktorý zosadil z trónu Apple iPad (2012) s rozdielom viac ako 10% hlasov! Tretie miesto je opäť prekvapením, získal ho Google Nexus 10, ktorý sa objavil až koncom roka 2012.


V kategórii SMARTFÓN opäť prvé miesto pripadlo úspešnej značke z Južnej Kórei. Špičkový Samsung GALAXY S III predbehol rivala z USA až o 36,5% hlasov a stal sa suverénne najoceňovanejším produktom nielen vo svojej kategórii, ale i celej ankety TECHBOX roka 2012 – získal až 55,22% hlasov v kategórii SMARTFÓN. Tretie miesto v tejto kategórii získalo HTC s modelom One X+.


V kategórii OPERÁTOR opäť zvíťazil operátor O2, ktorý i napriek 12-percentnému poklesu hlasov v porovnaní s ročníkom 2011, s prehľadom získal takmer polovicu všetkých hlasov vo svojej kategórii. Výraznejšie si polepšili operátori Orange a Telekom, ktorí síce znovu získali druhé a tretie miesto, no percentuálne stúpli v očiach hlasujúcich o 6% a o 7%.

VÝHERCA „SMARTFÓNO-TABLETU“

Pre hlasujúcich bola najväčšou motiváciou hlasovať práve hlavná výhra, ktorú mohli získať v záverečnom žrebovaní od exkluzívneho partnera ankety, spoločnosti Samsung. Partnerovi ankety za podporu ďakujeme. Špičkový tableto-smartfón Samsung GALAXY Note II vyhral Marek Haršány z Igramu, ktorého organizátor ankety vyžreboval pomocou on-line generátora náhodných čísiel Random.org. Gratulujeme!

O ankete TECHBOX roka

Anketa TECHBOX roka 2012 je druhým ročníkom čitateľskej ankety o top produkty a operátora roka 2012 v šiestich kategóriách. Cieľom ankety je oceniť najlepšie produkty daného roka z pohľadu spotrebiteľov a čitateľov lifestylovo-technologického časopisu TECHBOX a portálu TECHBOX.sk. Výber je zúžený na šesticu produktov, ktoré vybrala odborná komisia zložená z redaktorov TECHBOX-u, tak časopisu, ako i portálu. Organizátorom súťažnej ankety je spoločnosť BCmobil.sk, s.r.o., ktorá je na slovenskom trhu známa už od roku 2005 ako vydavateľ časopisov BCMOBIL & TECHBOX a NAVIBOX, pričom v roku 2011 sa oba časopisy transformovali do jediného moderného časopisu s názvom TECHBOX. V prvom ročníku ankety TECHBOX roka 2011 hlasovalo celkovo 5087 ľudí. Tí rozhodli o tom, že v kategórii FOTOAPARÁT zvíťazil Canon EOS 60D, v kategórii TV - Samsung 3D LED D8000, v kategórii NOTEBOOK - Apple MacBook Air, v kategórii TABLET - Apple iPad 2, v kategórii SMARTFÓN - Samsung GALAXY SII a v kategórii OPERÁTOR - O2.